چگونگی افزودن قالب های چک جدید به برنامه

یکی از مزایا و امکاناتی که مجموعه نرم افزار های اوراش را از سایر نرم افزارهای مشابه متمایز کرده است، امکان دریافت و نصب قالب های جدید و بروز بانک های مختلف می باشد.

معمولا تنظیم قالب چک کاری دشوار و زمان گیر می باشد، اما به کمک این امکان کاربران می توانند پس از دریافت قالب مورد نظر فقط با چند کلیک ساده قالب مورد نظر خود را به نرم افزار اضافه نمایند.

 

مشاهده ویدیو آموزشی

در نرم افزار های اوراش به دو شکل می توانید نصب قالب را انجام دهید :

- روش اول :

 این روش برای آن دسته از کاربرانی که دسترسی مستقیم به اینترنت دارند مناسب می باشد. 

نرم افزار خود را اجرا نمایید، از منوی چاپ چک -> نصب کننده قالب اینترنتی را باز کنید، تا پنجره زیر باز شود.

 

در پنجره فوق 3 گروه قالب برای نصب وجود دارد : 1- قالب فیش واریز نقدی  2-قالب فیش واگذاری  3-چک قالب چک 

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در ستون وضعیت برای برخی از قالب ها عبارت "فایل موجود نیست" نمایش داده شده است، که مشخص می کند فایل قالب مربوط در سیستم شما وجود ندارد و بایستی دریافت (دانلود) شود.

برای دریافت (دانلود) این گونه قالب ها ابتدا از لیست تمام قالب های مورد نظر را انتخاب (تیک) کرده و سپس بر روی دکمه "دریافت فایل های انتخابی" کلیک کنید، تا عملیات دریافت فایل ها آغاز شود.

حال پس از به اتمام رسید عملیات دریافت در ستون وضعیت قالب های انتخابی عبارت "فایل موجود است" نمایش داده خواهد شد. حال برای تکمیل فرایند نصب قالب ها بر روی دکمه "ادامه و نصب قالب ها" کلیک کنید، در این مرحله مجدد از لیست، قالب های مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه "نصب قالب های انتخابی" را کلیک نمایید تا عملیات نصب به اتمام برسد.

 حال برای مشاهده قالب جدید نصب شده به قسمت مدیریت قالب های چک مراجعه نمایید، قالب نصب شده در لیست قالب های چک قابل مشاهده است.

 

- روش دوم :

 این روش برای آن دسته از کاربرانی که دسترسی مستقیم به اینترنت ندارند مناسب می باشد. 

ابتدا از طریق سیستمی که به اینترنت متصل است به مرکز دانلود برويد و در قسمت قالب هاي چک قالب چک از لیست قالب های موجود قالب مورد نظر را دانلود نمایید.

حال قالب های دریافتی را به سیستمی که نرم افزار های اوراش روی آن نصب است منتقل نمایید.

نرم افزار خود را اجرا نمایید، از منوی چاپ چک -> مدیریت قالب های چک را باز کنید و دکمه نصب کننده قالب (Ctrl+F4) را کلیک کنید، تا پنجره زیر باز شود

 

 

توسط دکمه [...] مسیر فایل قالب را مشخص نماييد، پس از انتخاب فايل قالب، مشخصات فايل انتخابي در کادر اطلاعات قالب نمايش داده مي شود

در پايان به منظور نصب قالب بر روي دکمه نصب قالب [F2] کليک کنيد تا قالب به برنامه شما اضافه گردد.

حال برای مشاهده قالب جدید نصب شده به قسمت مدیریت قالب های چک مراجعه نمایید، قالب نصب شده در لیست قالب های چک قابل مشاهده است.نکته : پسوند هاي مجاز براي فايل قالب zip و tdb مي باشد.

 

مشاهده ویدیو آموزشی

 

telephone

(051) 361 05

مشهد ، چهار راه فرامرز عباسی، مجتمع یاس، واحد 301 و 302

پست الکترونیک : info [@] Orash.ir

عضویت در خبرنامه

بالا